SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Nysilver 9287101
nr 928 7101
6 del, diverse, bland annat kannor, höjd: 5-25 cm
Kondition: stora kannan med slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 1 december 2014
kl 19:20:29
26/11 21:28:32
200 kr
1/12 15:13:20
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.